Google+
Ieškoti prekės:
Detalesnė paieška

Medicina

>

Gyd. kosmetika

Gyd. kosmetika
3.3 / 5
3.3 stars, based on 52 reviews

Ekologiškas miško medusMiško medus surinktas 2020 m. birželio mėnesį iš Zarasų rajono Gražutės regioninio parko miškuose žydinčių augalų. Miško medus yra švelnios rusvos spalvos. 

Mūsų parduodamas medus yra sertifikuotas EKOAGROS, surinktas ekologiniame mūsų bityne. Aplink bityną 3 km spinduliu nėra jokių taršos šaltinių, bites gydome natūraliomis rūgštimis, bitininkaujame tik mediniuose aviliuose, visą produkciją pilstome į stiklinę tarą.

Kas yra medus?

Medų nešančios bitės egzistavo dar prieš atsirandant žmonėms. Seniausioms medunešių bičių fosilijoms – 150 milijonų metų. Pirmosios rašytinės žinios apie bites pasirodo dar 7000 m. pr. Kr. Šiaurės Kinijoje. Ispanijoje buvo rasti 7000 metų senumo piešiniai, vaizduojantys bičių priežiūrą.
Senovės egiptiečiai medų maistui pasaldinti naudojo jau prieš 4000 metų. Jis buvo siejamas ir su gimimu, ir su mirtimi. Medus buvo aukojamas dievams, jis buvo prieinamas tik turtingiems žmonėms. Graikai tikėjo, kad medus – tai dievų maistas. Tikėta, kad medus ilgina gyvenimą ir teikia stiprybės.
Medų bitės gamina iš nektaro. Tai saldus skystis, kuri išskiria augalai žydėjimo metu žieduose. Medaus skonis ir kvapas priklauso nuo augalų žiedų kvapo, iš kurių paimtas nektaras. Taip pat jis priklauso nuo bičių vaško ir kitų kvapų, kurie yra avilyje.

Medaus sudėtis

Meduje yra angliavandenių (fruktozės, gliukozės, sacharozės, maltozės), fermentų, mineralų, vitaminų, baltymų, eterinių aliejų, vandens.

Miško medaus nauda

Miško medus turi daug mineralinių medžiagų, kalio ir natrio druskų. Tai puikus energijos šaltinis. Jis leidžia papildyti mitybą reikiamomis medžiagomis.

Kaip vartoti medų?

Medų verta rinktis vietoj cukraus, nes meduje esanti gliukozė ir fruktozė daug lengviau pasisavinamos organizmo.
Per dieną rekomenduojama suvalgyti iki 100 g medaus.
Jei norite organizmą praturtinti biologiškai aktyviomis medžiagomis, patariame kasryt prieš pusryčius išgerti stiklinę šilto vandens su šaukšteliu medaus.
Jei sunku užmigti, rekomenduojame stiklinę šilto vandens su medumi išgerti vakare prieš miegą.

Medus vaikams

Vaikams ragauti bičių produktų rekomenduojama pradėti sulaukus 2 metų. Kūdikiams iki 1 metų duoti medaus negalima. Pradėjus skanauti medaus, stebėti, ar neatsiranda alergijos požymių.

Medaus maistinė vertė

Medaus energinė vertė (100 g) - 1377 kJ /324 kalorijos.

Kaip laikyti medų?

Medų patartina laikyti sandariame stikliniame inde sausoje, vėsioje, tamsioje vietoje.Taip pat rekomenduojame:
Jeigu Jus domina ši prekė, tikėtina jog sudomins ir šios: